Meble magazynowe

Aby magazyn mógł być wydajny, zadbać należy optymalne rozmieszczenie jego wyposażenia. Wbrew pozorom, nie chodzi tutaj jedynie o to, gdzie znajdą się poszczególne meble magazynowe. Równie istotne jest odpowiednie rozplanowanie kanałów przepływowych (jeżeli będą one zbyt wąskie, w przypadku wzmożonej aktywności mogą powodować przestoje w pracy) oraz stosowne umiejscowienie punktów poboru i odbioru.

W wielu przypadkach w zupełności wystarczające będą podstawowe meble magazynowe takie, jak standardowe modele regałów. Niekiedy jednak niezbędne okazać mogą się różnego rodzaju modyfikacje, które pozwolą na bezpieczniejsze i bardziej wydajne składowanie towarów. Przykładowo, regały półkowe znajdą zastosowanie zarówno w magazynach, jak i archiwach, supermarketach czy bibliotekach. W ostatnim przypadku, półki bardzo często są segmentowane. Dodaje się tu do nich odpowiednie dodatkowe pozwalające na lepsze katalogowanie książek i ich późniejsze odnajdywanie przez potencjalnych czytelników.

Jeśli chodzi natomiast o regały paletowe, sporo klientów korzysta z dodatkowych ścian bocznych oraz tylnych gwarantujących należyte bezpieczeństwo przechowywanych na nich towarów. Sporo osób decyduje się także na stosowane obić regałowych, które w przypadku kolizji maszyn lub ludzi z regałami, w znaczący sposób minimalizują szkody po obu stronach.

Poza regałami, w magazynach często umieszcza się również różnego rodzaju półki oraz skrzynie umożliwiające segregację towarów. W niemalże każdej przestrzeni tego typu zachodzi także konieczność zastosowania ruchomych urządzeń przeznaczonych zarówno do składowania, jak i przewożenia przechowywanych tam przedmiotów. Zalicza się do nich między innymi rollsy, na których to dowozi się towar na półki czy do komisjowania.

Duży wybór wysokiej jakości mebli magazynowych dostępnych jest w ofercie marki Log-System. Dostępne tu produkty sprawdzą się zarówno w dużych, jak i mniejszych przestrzeniach. Z powodzeniem wykorzystać można je także do użytku prywatnego – umieścić można je na przykład w garażu czy w przydomowym warsztacie. W asortymencie firmy znaleźć można między innymi regały paletowe (największą popularnością cieszy się ich tradycyjna wersja, która umożliwia łatwy dostęp do produktów i upraszcza kontrolę stanu magazynu), półkowe, wspornikowe oraz na opony. Więcej informacji na ich temat znaleźć można na stronie: Meble magazynowe Log-System